fot.sxc.hu

WSKSiM: konferencja nt. znaczenia służby zdrowia

„Efektywna, nowoczesna i dostępna dla obywateli służba zdrowia gwarantem rozwoju silnego państwa” – to tytuł konferencji naukowej, która w sobotę odbędzie się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W programie spotkania przewidziano prelekcje polskich kardiologów, m.in. prof. Stefana Kiesza, prof. Piotra Hoffmana, prof. Pawła Buszmana i poseł prof. dr hab. Józefy Hrynkiewicz.

Konferencja jest organizowana przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej we współpracy z American Heart of Poland – mówi Katarzyna Cegielska, dyrektor administracyjny WSKSiM w Toruniu.

Ma ona na celu uzmysłowienie jak istotną wartość dla ogółu polskiego społeczeństwa stanowi zdrowie, bez względu na status społeczny jego członków, wiek czy też miejsce zamieszkania. W kontekście zdrowia istotny jest zwłaszcza równy dostęp dla wszystkich do skutecznego leczenia chorób układu krążenia – zawałów serca, udarów, grożącego amputacjami skrajnego niedokrwienia kończyn dolnych, czy tętniaków aorty brzusznej, które są nadal główną przyczyną zgonów w naszym kraju – wyjaśnia Katarzyna Cegielska.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

WSKSiM - konferencja nt. znaczenia służby zdrowia

RIRM

drukuj