fot. twitter.com/EpiskopatNews

Do 15 marca w WSKSiM można zapisać się na studia podyplomowe „Dziedzictwo myśli Jana Pawła II”

Do 15 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa rekrutacja na drugą edycję studiów podyplomowych „Dziedzictwo myśli Jana Pawła II”. Studiów, które mają przybliżyć i ukazać wyjątkowość nauczania Papieża Polaka.

Jeżeli doświadczamy dzisiaj kryzysu z solidarnością i porozumieniem narodowym, to warto sięgnąć do nauczania papieskiego – wskazuje etyk, ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

– To jest nauczanie, które nie przeminęło, które zyskuje swoją wartość z roku na rok. Po śmierci Jana Pawła II przekonujemy się o jego aktualności – mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Aby poznawać nauczanie św. Jana Pawła II, w WSKSiM powstały studia podyplomowe „Dziedzictwo myśli Jana Pawła II”. Przedmioty proponowane na kierunku przybliżają wyjątkowość postaci Ojca Świętego, a zarazem przedstawiają historię jego życia.

– Po śmierci Jana Pawła I, 16 października 1978 r., Karol Wojtyła zostaje wybrany na urząd następcy św. Piotra jako 264 papież Kościoła Katolickiego – przypomina ks. prał Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego papieża Jana Pawła II.

Wykładowcy, którzy przedstawiają dziedzictwo myśli Jana Pawła II, znali Papieża Polaka bardzo dobrze – jak ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, który przez wiele lat był osobistym sekretarzem Jana Pawła II.

– Mogłem obserwować jego życie na co dzień. Mieszkaliśmy razem z Ojcem Świętym i przez cały dzień – od pobudki do komplety, do usypania – towarzyszyliśmy, byliśmy z nim – mówi ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

Dobiega końca pierwsza edycja studiów podyplomowych, które trwają dwa semestry. Ze względu na pandemię przebiegały w formule hybrydowej – wskazuje ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

– Część zajęć odbywała się w rzeczywistości, cześć za pomocą zdalnego nauczania. Mam nadzieję, że studia będą kontynuowane w formie jak najbardziej właściwej, jak najbardziej korzystnej – podkreśla ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów podyplomowych w WSKSiM prowadzona jest w formie elektronicznej na stronie rejestracja.wsksim.edu.pl.

TV Trwam News

drukuj