fot. Dominik Turlik

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się warsztaty medialne dla młodzieży

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z Tomaszowa Mazowieckiego mogli poznać tajniki pracy dziennikarskiej, a także kulisy działania mediów. Wszystko w ramach warsztatów medialnych finansowanych z 1 proc. na Fundację „Nasza Przyszłość”. W rękach uczestników znalazł się m.in. sprzęt do nagrywania dźwięku.

– Sprzęt do nagrywania dźwięków. Mamy tutaj nagrywanie, stop – łatwa praca, ale jest stres. Myślę, że jak w to wejdziemy dalej, to będzie mniej stresu i będzie o wiele lepiej – powiedział Michał, uczestnik warsztatów.

– Można wejść za kamerę i trochę nią posterować, iść do wozu, do fotobudki – naprawdę bardzo ciekawe zajęcia – oceniła Nikola uczestnicząca w warsztatach.

– Aktualnie zajmuję się konkretnie wywiadami. Dopiero zaczynam, więc jest trochę stres – zaznaczył Aleksander.

– To jest ciekawe, tu się naprawdę dużo informacji otrzymuje. Mi się wydaje, że to będzie przydatne w przyszłym życiu – podkreślił Szymon.

– Przez takie warsztaty powinien przejść każdy młody człowiek, żeby mógł zobaczyć naocznie, w jaki sposób można manipulować również ludźmi – stwierdził Dariusz Kwiatkowski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. T. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.

TV Trwam News

drukuj