fot. aksim.edu.pl

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza do podjęcia studiów

Profil praktyczny studiów jest jednym z elementów charakteryzujących bogatą ofertę Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. To ważna wskazówka dla tych maturzystów, którzy we wtorek poznali wyniki swoich egzaminów dojrzałości i stoją przed wyborem studiów wyższych.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan AKSiM, wskazała na antenie Radia Maryja, że wybór studiów o profilu praktycznym pozwala na lepsze przygotowanie do rynku pracy.

Wiąże się to z 6-miesięcznymi praktykami zawodowymi w cyklu 3-letnich studiów – podkreśliła.

Tutaj bardzo przemyślany jest cały ten system kształcenia praktycznego w zależności od kierunku. Na pielęgniarstwie jest to bardzo ściśle określone od pierwszego do ostatniego roku, czyli na jakich oddziałach, jaką liczbę godzin student musi odbyć, żeby mieć pełne spectrum przygotowania praktycznego. Na kierunku prawo, który również w naszej uczelni jest kierunkiem o profilu praktycznym, jest podział na praktyki, które odbywane są w urzędach administracji publicznej i samorządowej: w kancelariach prawniczych, w prokuraturach, w sądach. Na kierunku informatyka to są oczywiście praktyki w firmach informatycznych związanych ze specjalnością kształcenia – mówiła dr Dorota Żuchowska.

Dziekan wskazała też, że Akademia Kultury Społecznej i Medialnej jest jedyną uczelnią w Polsce, która posiada wyróżnienie Polskiej Komisji Akredytacyjnej za kształcenie na kierunku dziennikarstwo o profilu praktycznym. Studia dają też możliwość odbycia praktyk w Radiu Maryja i TV Trwam.

– Ciekawe moduły przedmiotów do wyboru związane z prawem prasowym, czyli współbrzmiące z uczelnią medialną. To jest połączone z kompetencjami miękkimi, których często brakuje prawnikom, jak obserwujemy, prowadząc już od lat szkolenia dla tych grup zawodowych, czyli kwestie związane z wystąpieniami przed kamerą czy komunikacją interpersonalną (…). Pierwszy rok to podbudowanie teoretyczne, jeżeli chodzi o wiedzę, ale też uzupełnione o niezbędne elementy ćwiczeń, praktyki. W toku całych studiów wyraźny jest podział. Profil praktyczny oznacza, że ponad 50 proc. zajęć musi być prowadzone jako ćwiczenia – informowała dziekan Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

Na tle innych uczelni, AKSiM wyróżnia też kierunek informatyka medialna, który łączy wiedzę z obszaru nauk społecznych i dziennikarstwa z umiejętnościami informatycznymi.

W bogatej ofercie AKSiM jest również kierunek politologia oraz studia podyplomowe, a wśród nich m.in. prestiżowy kierunek Master of Business Administration (MBA).

RIRM/radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl