fot. Jasna Góra

23 marca odbędzie się XIII duchowa pielgrzymka WSKSiM do Częstochowy

23 marca, z okazji Dnia Świętości Życia, odbędzie się XIII duchowa pielgrzymka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu do Częstochowy. Eucharystia będzie transmitowana przez Radio Maryja oraz Telewizję Trwam.

W tym roku pielgrzymka odbędzie się w zmienionej formie. O godzinie  13.30 u stóp Królowej Polski na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem JE ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, w obecności rektora WSKSiM i kilku przedstawicieli wspólnoty akademickiej. Eucharystia będzie transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja.

– W ten sposób wszyscy, bez wyjątku, będziemy mogli łączyć się duchowo we wspólnej modlitwie o uszanowanie w naszej Ojczyźnie daru życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Szczególną intencją w tym momencie będzie prośba o przywrócenie zdrowia wszystkim zarażonym koronawirusem i o ustanie tej epidemii w całym świecie – wskazał o. Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

Rektor toruńskiej uczelni podziękował za wspólne duchowe pielgrzymowanie do duchowej stolicy Polski w tak ważnym dla ludzkości momencie.

– Niech Maryja Królowa Polski, za przyczyną św. Jana Pawła II i sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, chroni nas od wszelkiego zła – powiedział o. Zdzisław Klafka CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj