fot. https://www.facebook.com/SanktuariumSwietegoJozefa

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej pielgrzymuje do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Społeczność Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pielgrzymuje dzisiaj do Narodowego Sanktuarium św. Józefa. Pątnicy u Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny będą wypraszać łaski dla rodzin, całej naszej Ojczyzny oraz modlić się o pokój na świecie. Jest to również okazja dla studentów do modlitwy o rozeznanie powołania m.in. do małżeństwa.

Pielgrzymka studentów i wykładowców do Kalisza to już tradycja w AKSiM -zaznaczyła prodziekan toruńskiej uczelni, dr Ilona Nowosad.

– Co roku w październiku wybieramy się całą społecznością akademicką do Kalisza, do Narodowego Sanktuarium św. Józefa. Również w tym roku jedziemy, żeby pomodlić się w intencji dobrych związków małżeńskich, powołań do związków oraz błogosławieństwa i szczęścia w rodzinie – powiedziała dr Ilona Nowosad.

W ramach XV Pielgrzymki AKSiM do Kalisza o godz. 17.00 w sanktuarium rozpocznie się nabożeństwo, będzie też można wysłuchać świadectw absolwentów i wykładowców uczelni.

Natomiast o 18.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Pawła Stobrawy, biskupa seniora diecezji opolskiej. Transmisję pielgrzymki przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl