fot. PAP/EPA

Ojciec Święty o św. Faustynie Kowalskiej: To za jej pośrednictwem Bóg pouczył świat, by szukał ocalenia w Jego miłosierdziu

Ojciec Święty Franciszek przypomniał, że dziś przypada wspomnienie liturgiczne św. Faustyny Kowalskiej. „To za jej pośrednictwem Bóg pouczył świat, by szukał ocalenia w Jego miłosierdziu. Pamiętajmy o tym zwłaszcza dzisiaj, myśląc szczególnie o toczącej się wojny na Ukrainie” – podkreślił Papież podczas Audiencji Generalnej w Watykanie.

 

Ojciec Święty skierował słowo do Polaków podczas Audiencji Generalnej w Watykanie. Papież przypomniał, iż wspominamy dzisiaj św. Faustynę Kowalską. Zachęcał również wszystkich wiernych do modlitwy za „udręczoną” Ukrainę i o dar pokoju.

– Pozdrawiam serdecznie uczestniczących w audiencji Polaków. Dziś wspominamy w liturgii świętą Faustynę Kowalską. Za jej pośrednictwem Bóg pouczył świat, aby szukał ocalenia w Jego miłosierdziu. Pamiętajmy o tym zwłaszcza dzisiaj, myśląc szczególnie o toczącej się wojny na Ukrainie. Jak powiedziałem w ubiegłą niedzielę na Anioł Pański, ufajcie w miłosierdzie Boga, który może odmienić serca i w matczyne orędownictwo Królowej Pokoju. Z serca Wam błogosławię – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

https://twitter.com/Pontifex_pl/status/1577622125979975681

Papież kontynuował także cykl katechez o rozeznaniu. Wskazał na konieczność poznania samego siebie.

Ważne jest poznanie haseł naszego serca, tego, na co jesteśmy najbardziej wrażliwi, aby uchronić się przed tymi, którzy się nimi posługują, by nami manipulować, ale po to, aby rozpoznać, co jest dla nas naprawdę ważne – powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że poznanie samego siebie nie jest trudne, ale żmudne, bo zakłada cierpliwe badanie duszy. Wymaga umiejętności zatrzymania się – wyjaśnił papież Franciszek. Dużą pomocą w tym – jak podkreślił – jest rachunek sumienia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl