fot. PAP/EPA

Papież Franciszek do młodzieży: Jak św. Jan Paweł II ucałujcie polską ziemię też w moim imieniu

„Gestem, jaki zwykł czynić święty Jan Paweł II, ucałujcie polską ziemię także w moim imieniu” – powiedział Papież Franciszek podczas audiencji generalnej, zwracając się do młodzieży z Polski, która w sobotę spotka się na Lednicy.

Papież mówił do Polaków obecnych na Placu Świętego Piotra: „Niech pobyt w Rzymie umocni was w wierze, nadziei i miłości”.

Następnie dodał: „Szczególne pozdrowienie kieruję do tych wszystkich, którzy w sobotę będą uczestniczyli w Spotkaniu Młodych na Lednicy, by rozważyć słowa Pana Jezusa: <<Ja jestem z wami przez wszystkie dni>>. Cieszę się waszą inicjatywą i obecnością. Drodzy młodzi, bądźcie pewni, że On zawsze postrzega was jako cenny dla świata skarb”.

„W każdej chwili także wy wpatrujcie się w oblicze Bożego Syna, gdziekolwiek jesteście, cokolwiek przychodzi wam czynić. Tylko wówczas będziecie mogli zobaczyć, jacy naprawdę jesteście. Oddajcie Mu swój umysł, swoje dłonie, ciało, by dzięki wam mógł dotrzeć do tych, którzy potrzebują pomocy” – wezwał Ojciec Święty.

„Świętując na Lednicy stulecie odzyskania niepodległości waszej Ojczyny, gestem, jaki zwykł czynić święty Jan Paweł II, ucałujcie polską ziemię także w moim imieniu” – mówił Papież Franciszek.

Dodał: „Zawierzam was opiece Maryi Królowej Polski i z serca błogosławię”.

PAP/RIRM

drukuj