Ojciec Święty: W czasie Adwentu potrzeba czujności i modlitwy

W Kościele rozpoczął się Adwent. W tym czasie potrzeba czujności i modlitwy – podkreślał w niedzielę w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty.

Okres Adwentu zachęca nas do przyjęcia konkretnych życiowych postaw. W Adwencie trzeba czujności i modlitwy, wyjścia poza siebie i otworzenia się na naszych braci – podkreślał w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański papież Franciszek.

– To właściwy okres, by otworzyć nasze serca, aby zadać sobie konkretne pytania o to, jak i dla kogo poświęcamy nasze życie – zaznaczył Ojciec Święty.

Dziś niestety wielu z nas gubi istotę Adwentu.

– Jeśli myślimy o Bożym Narodzeniu w atmosferze konsumizmu, poszukiwania, co mogę kupić, co uczynić, żeby to było święto światowe – to Jezus przejdzie obok i nie znajdziemy Go. Oczekujemy Jezusa i chcemy na Niego czekać trwając na modlitwie, która jest ściśle związana z czujnością – wskazał Biskup Rzymu.

Ten czas ma nas przygotować na narodziny, ale też powtórne przyjście Chrystusa.

– W tym okresie adwentowym jest szczególna okazja, ażeby przeżyć go razem z Kościołem – mówił ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Możemy to zrobić przez uczestnictwo w rekolekcjach czy też Mszach św. roratnich, które wprowadzają nas w adwentowy nastrój – zaznaczył ks. abp Stanisław Gądecki.

Adwent to czas nadziei – nadziei także na pokój dzieci mieszkających w Syrii, dręczonej przez trwającą od ośmiu lat wojnę. W niedzielę Ojciec Święty przyłączył się do inicjatywy stowarzyszenia „Pomocy Kościołowi w Potrzebie” i zapalił świecę w intencji pokoju w Syrii.

– Niech te płomienie nadziei rozpraszają ciemność wojny! Módlmy się i pomagajmy chrześcijanom, aby pozostali w Syrii i na Bliskim Wschodzie jako świadkowie miłosierdzia, przebaczenia i pojednania. Niech płomień nadziei dotrze również do tych wszystkich, którzy w tych dniach doznają konfliktów i napięć w różnych częściach świata, bliskich i dalekich. Niech modlitwa Kościoła pomaga im odczuć bliskość wiernego Boga i poruszy sumienia wszystkich ludzi, by szczerze angażowali się na rzecz pokoju –  powiedział papież Franciszek.

Biskup Rzymu wspólnie z wiernymi modlił się o przebaczenie i nawrócenie serc tych, którzy prowadzą tę wojnę, którzy chwytają za broń, aby się wzajemnie niszczyć.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl