Papież apeluje do prezydenta Francji o troskę o ubogich i wykluczonych

Ojciec Święty Franciszek zaapelował do nowego prezydenta Francji Emmanuela Macrona o troskę o ubogich i wykluczonych. W telegramie w związku z objęciem przez niego urzędu szefa państwa Papież przypomniał też o dziedzictwie tradycji chrześcijańskiej.

W ogłoszonej dziś w Watykanie depeszy do Macrona Papież Franciszek napisał:

„Proszę Boga, aby (…) Pański kraj, wierny bogatej różnorodności swych tradycji moralnych i duchowemu dziedzictwu naznaczonemu także przez tradycję chrześcijańską, troszczył się zawsze o budowę bardziej sprawiedliwego i braterskiego społeczeństwa”.

Następnie Papież przypomniał o potrzebie poszanowania różnic i troski o najuboższych i wykluczonych. Zaapelował, by prezydent Francji działał na rzecz współpracy i solidarności między narodami.

Niech Francja – dodał papież Franciszek – “dalej krzewi w łonie Europy i w świecie dążenie do pokoju i dobra wspólnego, szacunek do życia oraz obronę godności każdego człowieka i wszystkich narodów”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl