fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Wybierzmy bezinteresowną i czystą miłość, jaką daje nam Chrystus i trwajmy w niej

Odrzućmy miłość do pieniędzy, sukcesu czy władzy. Wybierzmy bezinteresowną i czystą miłość, jaką daje nam Chrystus i trwajmy w niej – zachęcał podczas modlitwy Regina Coeli Ojciec Święty Franciszek.

Miłość, którą daje nam Jezus, jest miłością czystą, bezwarunkową i bezinteresowną – podkreślał podczas niedzielnego spotkania z wiernymi Ojciec Święty Franciszek. Papież wskazał drogę, którą należy podążać, by trwać w miłości Chrystusowej. To droga Bożych przykazań.

– Swoje przykazania Jezus streścił w jednym, jedynym: „Abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Miłować tak, jak miłuje Chrystus, to znaczy oddać się na służbę braciom, tak jak On to uczynił, umywając uczniom nogi. Oznacza to wyjście poza swoje ograniczenia, oderwanie się od swoich ludzkich zabezpieczeń, od wygód, aby otworzyć się na innych, zwłaszcza na najbardziej potrzebujących. Oznacza to gotowość do służby innym. To w końcu miłowanie nie słowami, lecz czynami – akcentował Ojciec Święty.

Miłować tak, jak Chrystus oznacza nasze „nie” innym miłościom, jakie proponuje nam współczesny świat. Chodzi o zamiłowanie do pieniędzy, sukcesu czy władzy.

– Te złudne drogi oddalają nas od miłości Pana i prowadzą nas do stawania się coraz bardziej samolubnymi, narcystycznymi i despotycznymi. A arogancja prowadzi do wynaturzenia miłości, do wyzyskiwania innych, do sprawiania osobie ukochanej cierpienia – podkreślił papież Franciszek.

Ojciec Święty zaapelował o położenie kresu przemocy w Jerozolimie, gdzie od kilku dni trwają starcia między palestyńskimi demonstrantami i izraelską policją. Wyraził też niepokój z powodu napięć i starć w Kolumbii, w których są zabici i ranni, zwracając się do wiernych o modlitwę w ich intencji, jak i w intencji ofiar wczorajszego ataku terrorystycznego w Kabulu.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl