fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews/status/1391309665380835328/photo/2

Pielęgniarki i pielęgniarze modlili się w Katowicach i na Jasnej Górze z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej

Przedstawiciele służby zdrowia modlili się w niedzielę w Katowicach i na Jasnej Górze w Częstochowie. Za kilka dni przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej.

W katedrze pw. Chrystusa Króla w Katowicach sprawowana była Msza święta w intencji białego personelu. Eucharystii przewodniczył ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Ksiądz arcybiskup podziękował każdemu pracownikowi, pielęgniarzowi, pielęgniarce i położnej za troskę o życie i zdrowie, także w czasie pandemii koronawirusa.

Bóg zapłać Wam, Tobie Bóg zapłać za przyjazne i delikatne ręce przyjmujące przychodzącego na świat człowieka. Za świętą cierpliwość, wytrwałość i każdą kroplę nadziei. Bóg zapłać za wytrwałą obecność pielęgniarek, pielęgniarzy na oddziałach covidowych, w szpitalach jednoimiennych, jak również na zwykłych oddziałach nieustannie reorganizowanych na potrzeby walki z pandemią. Bóg zapłać za podjęcie dyżurów kolegów i koleżanek dotkniętych chorobą koronawirusa, a więc za każdą nadgodzinę, kosztem wypoczynku i rodziny – mówił ks. abp Wiktor Skworc.  

Przedstawicielki Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie – modliły się także w niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek w 1973 roku.

Obchodzony jest 12 maja, w rocznicę urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl