Jasna Góra: Uroczystości z okazji 25. rocznicy działalności Human Life International w Polsce

Na Jasnej Górze trwają uroczystości z okazji 25. rocznicy działalności Human Life International w Polsce. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele organizacji z 15 krajów, m.in. Białorusi, Włoch i Francji.

Podczas Mszy św. zostanie poświęcona nowa ikonograficzna kopia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Jest ona przeznaczona jako dar dla Kazachstanu.

Głównym punktem uroczystości będzie odnowienie w języku polskim i angielskim Aktu Powierzenia Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości w ręce Maryi.

To piękny jubileusz, ale przed nami wciąż bardzo dużo pracy – podkreśliła Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska.

Będziemy kontynuować to, co robimy. Mamy dużo wyzwań, bo sytuacja się zmienia. Przyjechał m.in. Irlandczyk, który będzie analizował sytuację w Irlandii i będziemy się zastanawiać nad pewnymi podobieństwami, bo widzimy, że scenariusz, który był tam użyty, jest stosowany również przeciwko nam. Kontynuujemy cierpliwą pracę u podstaw, która ma dać szansę pochylenia się nad dzieckiem i jego matką. To jest i było najważniejsze – zaznaczyła Ewa Kowalewska.

Celem działalności Human Life International w Polsce jest m.in. ochrona życia dziecka poczętego, pomoc jego rodzinie, a także edukacja społeczna pro-life.

RIRM

drukuj