Sesja Rady Biskupów Diecezjalnych

Dziś w uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, na Jasnej Górze odbędzie się Sesja Rady Biskupów Diecezjalnych. O godz. 11.00 księża biskupi będą koncelebrować  Sumę Pontyfikalną na Jasnogórskim Szczycie.

Mszy św. przewodniczył będzie ks. abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski. Spotkanie Biskupów Diecezjalnych w Bibliotece Klasztoru jasnogórskiego zaplanowano na godz. 15.00.

Głównymi tematami obrad będzie wizyta czyt. ad limina apostolo rum polskich biskupów w Rzymie w lutym 2014 r. Wizyta będzie trwała od 1 do 8 lutego.

 –  Przyjeżdża do nas Ojciec św., ale najpierw do Watykanu udadzą się polscy biskupi. W lutym 2014 roku czeka nas wizyta ad limina Apostolorum, czyli zwyczajowa, która odbywa się co kilka lat. Biskupi będą składać Ojcu św. sprawozdania ze stanu diecezji – powiedział ks. Józef Kloch, rzecznik prasowy KEP.

Poza tym księża biskupi diecezjalni poruszą temat obchodów 1050.  rocznicy Chrztu Polski, która odbędzie się w roku 2016, a także Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie – dodaje ks. Józef Kloch.

– W Częstochowie oprócz ad limina Apostolorum tematem będzie 1050-lecie Chrztu Polski. Biskupi będą debatować o przygotowaniach do wielkiego roku 2016 i nade wszystko odbędą się pierwsze dyskusje o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Omawiana będzie logistyka, ale również przygotowanie do tych dni, bo przecież młodzież przybędzie do naszego kraju tydzień wcześniej i będzie u nas blisko 2 tygodnie. Jest więc o czym rozmawiać – powiedział ks. Józef Kloch.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl