(fot.PAP)

Do Matki Chrystusowego Kościoła

„Do Matki Chrystusowego Kościoła, który jest naszym domem” pod tym hasłem w dniach od 1-2 września odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę. Będzie to ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony.

Rolnicy podczas dzisiejszej Mszy Świętej o godzinie 19:00 rozpoczną wspólne dziękczynienie Bogu za dar tegorocznych zbiorów. Eucharystię tę sprawować będzie i homilię wygłosi J.E. ks. bp. Paweł Stobrawa. Po zakończonej mszy św. odbędzie się Apel Jasnogórski, który poprowadzi J.E. ks. abp. Stanisław Nowak. Po nim droga krzyżowa na wałach jasnogórskich. Pielgrzymi wezmą również udział w całonocnym czuwaniu w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej, gdzie o północy zostanie odprawiona Eucharystia.

Centralnym punktem uroczystości będzie Msza Święta sprawowana w niedzielę o godzinie 11 pod szczytem jasnogórskim. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi J. E. ks. abp Józef Michalik przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Po jej zakończeniu odbędzie się poświęcenie tradycyjnych wieńców dożynkowych przywiezionych i wykonanych przez rolników. Organizatorem tych dożynek jest Krajowe Duszpasterstwo Rolników.

Uroczystościom dożynkowym na Jasnej Górze towarzyszyć będzie otwarcie Krajowej Wystawy Rolniczej. Jest to jedna z największych w kraju imprez wystawienniczo – targowych. W tegorocznym programie wystawy znalazły się między innymi targi nasienne, paszowe i pszczelarskie. Uczestnicy będą mogli skosztować produktów tradycyjnych i wziąć udział w kiermaszu rolnictwa ekologicznego, kwiatów i krzewów ozdobnych.

 

 

RIRM

drukuj