fot. Monika Bilska

Na Jasnej Górze modlitwa wynagradzająca za profanację wizerunku Matki Bożej

Gospodarze sanktuarium na Jasnej Górze – ojcowie paulini, mieszkańcy Częstochowy oraz pielgrzymi zanosili w sobotę i niedzielę modlitwę wynagradzającą w związku z profanacją wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej.

„Wielki ból przeszywa serce nas posługujących, tu na Jasnej Górze, ale myślę, że wszystkich Polaków. Apelujemy, aby niezależnie od przekonań i poglądów, szanować uczucia religijne ludzi wierzących” – prosił przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra podczas sobotniego Apelu Jasnogórskiego.

W modlitwę ekspiacyjną włączyli się pielgrzymi, odwiedzający licznie Częstochowę w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, a także mieszkańcy miasta.

Do profanacji doszło w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. W sobotę rano parafianie poinformowali proboszcza, że zauważyli wokół kościoła, m.in. na koszach i przenośnych toaletach, plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Aureole przedstawionych na obrazie Maryi i Dzieciątka zamiast złotego koloru miały barwy tęczy.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik podkreślił, że to zdarzenie napełniło Polaków „bólem i niepokojem”. Głos w tej sprawie zabrał również szef MSWiA Joachim Brudziński, który podkreślił, że „nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych >>happeningów<< na kulturowe barbarzyństwo”. Zapowiedział też, że policja z urzędu zajmie się sprawą profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl