KSD apeluje o modlitewne czuwanie podczas Apelu Jasnogórskiego

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy apeluje o włączenie się w codzienne modlitewne trwanie podczas Apelu Jasnogórskiego. Odezwa ma związek z ostatnimi wydarzeniami w Sejmie i na ulicach Warszawy.

„W tym przedświątecznym tygodniu duchowego oczekiwania na Boże Narodzenie bądźmy razem w godzinie Apelowej i odmawiajmy różaniec. Prośmy Boga o potrzebne łaski dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, za pośrednictwem Maryi Królowej Polski” – piszą dziennikarze w liście skierowanym do wszystkich, którym dobro Ojczyzny nie jest obojętne.

Red. Anna Dąbrowska, prezes KSD w Częstochowie, zwraca uwagę, że ostatnie wydarzenia mają na celu osłabienie Polski. Dlatego – jak podkreśla – tak ważna jest modlitwa.

Wydarzenia w kraju, które towarzyszą nam od paru tygodni, napawają nie tylko smutkiem, ale i lękiem. Widać, że komuś bardzo zależy na tym, żeby Polacy znowu czuli niepokój. Tak to trzeba określić. Są to prowokacje, które mają jakiś ukryty cel. Nawet nie chcę się domyślać jaki. Wobec tego typu działań pozostaje modlitwa. Absolutnie nie możemy pozwolić na to, żeby zaangażować się w te dziwne zagrywki polityczne. Nie mają one na celu bronić niczego i nikogo, ale mają osłabić Ojczyznę – mówi red. Anna Dąbrowska.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy w swoim apelu ponadto wyraża nadzieję i życzenie, by miłość i szacunek dla każdego człowieka stały się na nowo cnotami Polaków, by stać się na powrót wiernymi hasłu: Bóg, Honor i Ojczyzna.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl