fot. Jasna Góra

Duchowa Pielgrzymka WSKSiM na Jasną Górę

Wspólnota akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu po raz 13. modliła się przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej za dzieci poczęte. W tym roku ze względu na koronawirusa pielgrzymka miała szczególny, duchowy wymiar.  

Co roku wspólnota akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej   gromadzi się na Jasnej Górze, by modlić się o obronę życia poczętego.

– Jako społeczność akademicka przybywamy do ciebie Maryjo, nasza Matko i Królowo pod hasłem: „Totus Tuus, ze świętym Janem Pawłem II i Prymasem Tysiąclecia” – mówił o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM w Toruniu.

W tym roku, ze względu na panującą epidemię koronawirusa pielgrzymka miała szczególny wymiar. Po raz pierwszy uczestniczyła w niej jedynie delegacja. Pozostali studenci i wykładowcy duchowo łączyli się ze swoich domów za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji Trwam. W tym trudnym czasie, prosili Matkę Najświętszą za te dzieci, którym nie daje się prawa do życia.  

– Kliniki aborcyjne na całym świecie wciąż pozostają otwarte, a przedstawiciele przemysłu aborcyjnego i legislatorzy w wielu krajach starają się w tym czasie nawet zwiększyć dostęp do aborcji – wskazał  o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Myszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

– Z ufnością, przez wstawiennictwo Maryi, w tej duchowej już 13. pielgrzymce drodzy bracia i siostry, droga wspólnoto szkoły, przynosimy intencje: zarówno prawa do życia nienarodzonych, jak również wszystkich zagrożonych epidemią, wszystkich wspomagających ich w chorobie, abyśmy usłyszeli z nadzieją: idźcie, otrzymaliście dar życia nowego, w Chrystusie, przez Maryję – zaznaczył ks. abp Wacław Depo.

Tego właśnie uczył nas św. Jan Paweł II. Dzień Świętości Życia to odpowiedź na jego apel zawarty w encyklice „Evangelium Vitae”.

TV Trwam News

drukuj