fot. twitter.com/EpiskopatNews

Przewodniczący KEP zaprasza na „Męskie oblężenie Jasnej Góry”

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki w liście z zaproszeniem na „Męskie oblężenie Jasnej Góry” zachęca wszystkich mężczyzn z całej Polski do udziału w pielgrzymce, która odbędzie się 22 czerwca.

 

Pielgrzymkę mężczyzn pod nazwą „Męskie oblężenia Jasnej Góry” organizują już po raz trzeci liderzy różnych męskich środowisk katolickich. Jej celem jest umocnienie mężczyzn w ich powołaniu oraz wzbudzenie pragnienia zaangażowania w życie wiarą.

„Doświadczenie poprzednich dwóch lat pokazuje, że ta pielgrzymka stała się zaczynem dla powstania wielu męskich inicjatyw w parafiach” – podkreślają organizatorzy.

„+Uczyńcie, co wam mówi Syn+ – w ostatnich latach te słowa Maryi mocno wybrzmiewają w sercach wielu mężczyzn, którzy spotykają się w różnych ruchach i wspólnotach, aby odkrywać swoją męską tożsamość w świetle Słowa Bożego. Mężczyźni podejmują różne dzieła, których celem jest wzrastanie w roli chrześcijanina, męża, ojca i przewodnika. Dla wielu autorytetem stał się św. Józef” – napisał w liście ks. abp Gądecki, zapraszającym mężczyzn do udziału w tej pielgrzymce.

Podkreślił w nim, że jedną z inicjatyw podejmowanych przez te środowiska jest organizowana po raz trzeci pielgrzymka mężczyzn pod hasłem „Męskie oblężenie Jasnej Góry”.

„Wydarzenie to ma być czasem modlitwy u stóp Maryi, nauczań i braterskiego spotkania, a jej owocem winno być umocnienie w powołaniu, a także zaangażowanie w tworzenie męskich środowiska wiary w parafiach w całej Polsce” – zaznaczył w liście przewodniczący Episkopatu Polski.

Spotkanie swoim patronatem objęli: przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki, wiceprzewodniczący KEP ks. abp Marek Jędraszewski, prymas Polski ks. abp Wojciech Polak, metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz i metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo.

PAP/RIRM

drukuj