fot. Tomasz Strąg

Na Jasnej Górze odbędzie się dziś XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców

Na Jasnej Górze odbędzie się dziś XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców pod hasłem: „Z wdzięcznością kierowcom u naszej Matki”. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa będzie miała inną formę.

Do Częstochowy udała się delegacja MIVA Polska i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców. Będą się oni modlić w intencji m.in. wszystkich kierowców oraz misjonarzy i misjonarek posługujących na całym świecie.

W sposób szczególny modlitwą zostaną objęci kierowcy karetek, służb mundurowych i kierowcy przewożący środki ochrony zdrowia i żywność.

O tym, jak w tym roku wygląda program pielgrzymki, opowiedział ks. Jerzy Kraśnicki, Dyrektor MIVA Polska i Zastępca Krajowego Duszpasterza Kierowców.

– O godz. 11.00 w Kaplicy Jasnogórskiej odbędzie się Msza św. przed obrazem Matki Bożej w intencji wszystkich kierowców, podróżujących i wszystkich dobroczyńców MIVA Polska. O 13.30 tradycyjnie planowana jest Droga Krzyżowa w intencji wszystkich ofiar wypadków drogowych. Wieczorem tego samego dnia – nie poprzedniego dnia, jak to bywało w ubiegłych latach – odbędzie się Apel Jasnogórski z modlitwą w intencji wszystkich kierowców i podróżujących po drogach oraz dobroczyńców MIVA Polska, prosząc dla nich o bezpieczne podróże i dziękując za wszystkie otrzymane łaski – poinformował ks. Jerzy Kraśnicki.

Relację z pielgrzymki będzie można śledzić online m.in. za pośrednictwem Facebooka MIVA Polska.

RIRM

drukuj