fot. PAP/Darek Delmanowicz

Instytucje opieki nad najmłodszymi znów otwarte

1300 instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi otworzono po decyzji rządu o możliwości wznowienia działalności żłobków.

Możliwość wznowienia działalności miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi pojawiła się w środę 6 maja.

– W tych pierwszych dniach, czyli między 6 a 8 maja, działalność wznowiło ponad 1,3 tys. instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi. Zdecydowana większość, bo 1266, to instytucje prywatne. Dzięki temu wielu rodziców może wrócić do pracy, ich dziecko będzie pod dobrą opieką – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Ostateczna decyzja o tym, czy placówka będzie otwarta, czy jednak pozostanie zamknięta należy do organów założycielskich w porozumieniu ze służbami sanitarnymi.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie placówki mogły się otworzyć w tak krótkim czasie. Z naszych informacji wynika, że między 11 a 15 maja planowane jest otwarcie kolejnych 1178 instytucji opieki nad dziećmi do 3 lat – 206 gminnych i 972 prywatnych. W kolejnym tygodniu – 18-22 maja – otwarte mają być następne 864 placówki, 176 publicznych i 688 prywatnych – zaznacza Marlena Maląg.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wciąż oczekuje na dane z wielu miast, głównie zarządzanych przez Platformę Obywatelską, takich jak Warszawa czy Gdańsk.

TV Trwam News

drukuj