fot. pixabay.com

Od poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków  

Obostrzenia w Polsce są przedłużone. Dalej zamknięte pozostają między innymi restauracje, hotele, szkoły. Rząd zadecydował jednak o otwarciu przedszkoli i żłobków. Dzieci wrócą tam od poniedziałku.  

Rząd podjął decyzję o przedłużeniu obowiązujących restrykcji o kolejny tydzień. Ponadto hotele będą zamknięte także na majówkę. Wśród dotychczasowych restrykcji jest jednak jeden wyjątek.

– Ten wyjątek dotyczy przedszkoli i żłobków. Już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków, ale oprócz tego, również po rozmowach z premierem Piotrem Glińskim, doszliśmy do wniosku, żeby przywrócić możliwość uprawiania sportu na otwartym powietrzu – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.  

Przedszkola i żłobki są przygotowane na powrót dzieci od poniedziałku, zapewniają dyrektorzy placówek oświatowych. Są oni w stanie zaoferować dzieciom wszelkie środki bezpieczeństwa.

– Przy wejściu jest płyn do dezynfekcji, są maty dezynfekujące. Pomieszczenia wszystkie są ozonowane po zakończonych zajęciach. To jest bardzo ważne dla nas. Wszyscy rodzice poważnie podchodzą do procedur – podkreśliła Izabela Zbroińska, wicedyrektor przedszkola „Lokomotywa” w Trójmieście.

Nauczyliśmy się żyć w nowej rzeczywistości, dodała wicedyrektor przedszkola „Lokomotywa”. Pracownicy przedszkoli i żłobków przez dłuższy czas pracowali w reżimie sanitarnym, dlatego nie ma obaw o bezpieczeństwo dzieci.

– To wszystko, co jest wdrożone od maja – działa. Czujemy się tutaj na pewno, o ile się da w tych warunkach, bezpiecznie – oceniła wicedyrektor przedszkola „Lokomotywa”.

Dzieci mogą czuć się bezpiecznie w przedszkolach i żłobkach. Pracownicy tych placówek przestrzegają aktualnych zaleceń rządu. Dodatkowo, większość z nich przechorowało już wirusa. Część także zaszczepiła się przeciw COVID-19.

– Według harmonogramu nauczyciele zgłaszają się na szczepienia. Natomiast pierwotnie nie było to obiektem zainteresowania, ponieważ większość naszych nauczycieli miała kontakt z wirusem – zauważyła Natalia Biedka, wicedyrektor przedszkola „Zdrój” we Wrocławiu.

Dzieci powrócą do nauki stacjonarnej w przedszkolach i żłobkach już w poniedziałek. Starsi uczniowie dalej będą uczyć się w trybie zdalnym. Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe są na razie zamknięte do 25 kwietnia.

https://twitter.com/PremierRP/status/1382254523851407361

TV Trwam News

drukuj