Pod MEN trwa pikieta modlitewna „Stop deprawacji w edukacji”

„Stop deprawacji w edukacji” to hasło pikiety modlitewnej, która już 5 dzień trwa przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jej inicjatorem i organizatorem jest misjonarz ks. Jerzy Garda.

Grupa wiernych spotyka się od poniedziałku do piątku o godz. 12.00 przed siedzibą resortu. Uczestnicy pikiety rozpoczynają modlitwą Anioł Pański, następnie odmawiają różaniec. Zwieńczeniem spotkania jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Gromadzimy się w tym miejscu, ponieważ w gmachu MEN-u zapadają skandaliczne decyzje dotyczące programu nauczania – tłumaczy ks. Jerzy Garda.

– Modlimy się w intencji pani minister, żeby wycofała się z tych karkołomnych – barbarzyńskich można powiedzieć – wobec polskich dzieci, młodzieży programów, narzucanych przez środowiska LGBT – oczywiście, żeby uszlachetniać naszą społeczność, wszystkich Polaków, by zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą wprowadzanie tych karkołomnych programów niszczących i psychicznie i moralnie nasze społeczeństwo – mówi ks. Jerzy Garda.

Codzienna pikieta modlitewna potrwa do 25 października, czyli do dnia wyborów parlamentarnych.

RIRM

drukuj