Przygotowania do nowego roku szkolnego

W środę premier Mateusz Morawiecki przebywał w składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Mówił o pomocy dla placówek oświatowych przed zbliżającym się rokiem szkolnym.

Szkoły już od początku wakacji przygotowywane były na powrót uczniów, aby ten był bezpieczny szkoły zostaną zaopatrzone w środki sanitarne.

– Do 32 tys. miejsc z  różnych ośrodków w całym kraju (ośrodków Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych) wyjadą transporty środków dezynfekcyjnych, maseczek, różnego rodzaju środki ochrony osobistej. Wszystkie środki, które zostały zapotrzebowane przez placówki szkolne w proporcji do liczby uczniów, liczby nauczycieli – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Środki ochrony otrzymają także te szkoły, które nie składały swojego zapotrzebowania. To jednak nie wszystko. Do placówek edukacyjnych trafią także m.in. nowoczesne sprzęty do dezynfekcji z funkcją mierzenia temperatury.

– By w szkole mogło być bezpiecznie, by bezpieczni byli uczniowie, nauczyciele i rodzice – podkreślała Marzena Machałek, wiceminister edukacji i nauki.

Całe przedsięwzięcie to koszt ponad 100 mln.

– To jest nasza najbardziej podstawowa linia obrony – wyjaśniał premier.

Ministerstwo edukacji szykuje się także do zintensyfikowanej akcji szczepień.

– Planujemy takie trzy tygodnie, ale praktycznie to wszystko już się dzieje teraz. W tej chwili kuratorzy, dyrektorzy kontaktują się z rodzicami, są telekonferencje, przekazują informacje, prawdziwe informacje, sprawdzone informacje – mówiła Marzena Machałek.

Do szkół przekazane zostały również pakiety edukacyjne i filmiki, skierowane do dzieci w różnych grupach wiekowych. Przygotowane są także specjalne instruktarze i scenariusze lekcji dla nauczycieli.

 

TV Trwam News

drukuj