fot. Rafał Oleksiewicz

Druga odsłona akcji „Zero Jest OK – bezpiecznie nad wodą”. Otylia Jędrzejczak walczy z wysoką liczbą utonięć

Każdego roku w Polsce kilkaset osób traci życie przez utonięcie. Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak stworzyła projekt „Zero Jest OK – bezpiecznie nad wodą” i zachęca Polaków do większej rozwagi nad wodą. W sobotę Jędrzejczak będzie promowała bezpieczne pływanie w Sanoku.

Statystyki utonięć w Polsce wciąż są bardzo niepokojące, a Polska wciąż jest w ogonie Unii Europejskiej. Tylko od czerwca życie w akwenach wodnych straciło około dwustu osób.

Walczymy o to, by każdy z nas z rozwagą podchodził do żywiołu, jakim jest woda. Nikt nie może lekceważyć wody i nikt o akwenie otwartym nie może powiedzieć, że na pewno go zna, że na pewno wie, jak wygląda dno. Jako była pływaczka, która większą część życia spędziła w wodzie i chyba może powiedzieć o sobie, że umie pływać, nie decyduję się na pływanie na akwenach, których nie znam – mówi Otylia Jędrzejczak.

fot. Rafał Oleksiewicz

Projekt realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak nosi nazwę „Zero jest OK – bezpiecznie nad wodą”, bo znakomita polska pływaczka chce, by kiedyś po stronie utonięć można było wpisać do statystyk liczbę zero. Niestety, takich dni jest bardzo niewiele – od początku wakacji, czyli od 1 lipca, zaledwie siedem. Wszystkie te dni miały też wspólny mianownik – deszczową pogodę, co oznaczało, że po prostu mniej osób wybierało się tego dnia nad wodę.

Druga odsłona tegorocznej edycji „Zero jest OK – bezpiecznie nad wodą” odbędzie się w sobotę w Sanoku na basenach Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Królowej Bony 4. W trakcie pikniku będzie można pokonać edukacyjno-sportowy tor przeszkód z elementami ratownictwa, wziąć udział w dwóch wykładach prowadzonych przez Otylię Jędrzejczak i wykwalifikowanego ratownika WOPR, a także zobaczyć pokaz ratownictwa.

fot. Rafał Oleksiewicz

Zbliżamy się do końca wakacji, a to czas, gdy wielu z nas chce jeszcze za wszelką cenę wykorzystać ostatnią dobrą pogodę do plażowania. Zapraszam wszystkich mieszkańców Sanoka i nie tylko, bo przecież w okolicy na pewno przebywa jeszcze bardzo wielu wczasowiczów, do spotkania z nami. Wierzę, że jesteśmy w stanie sprawić, by dni z liczbą zero w statystykach utonięć było bardzo dużo – dodaje Otylia Jędrzejczak.

Organizację „Zero jest OK – bezpiecznie nad wodą” wsparły m.in. miasto Sanok, Centrum Sportu i Rekreacji w Sanoku oraz CityMotors Gdańsk, a projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

fot. Rafał Oleksiewicz

Zajęcia przygotowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak rozpoczną się o godz. 10.00 przy zewnętrznych basenach CSiR. O godz. 10.45 rozpocznie się pierwszy wykład Otylii Jędrzejczak i ratownika WOPR, w południe przewidziano pokaz ratownictwa, a o 12.15 na scenie ponownie pojawią się Otylia Jędrzejczak i ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Od godz. 10.00 do 14.00 będzie można pokonywać edukacyjno-sportowy tor przeszkód z elementami ratownictwa.

Biuro Prasowe Fundacji Otylii Jędrzejczak

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl