fot. pixabay.com

RCB: od początku kwietnia utonęło 100 osób

Od początku kwietnia utopiło się w Polsce już 100 osób. We wtorek pod wodą śmierć znalazły 4 osoby, w tym dwóch nastolatków.

We wtorek utonęły 4 osoby: dwie osoby w woj. mazowieckim – w Górze Kalwarii, w woj. lubelskim – w Łubkach i w woj. podkarpackim – w Głowience – podało dziś  w lakonicznym komunikacie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Dodało, że od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 100 utonięć.

We wtorek wieczorem k. Góry Kalwarii odnaleziono ciała dwóch chłopców, którzy utopili się w Wiśle. Poszukiwania trwały od niedzieli.

Według wstępnych danych policji, w upalną niedzielę 19 czerwca, utonęło w Polsce dziewięć osób – to najwyższa dzienna liczba takich wypadków w czerwcu.

RCB apeluje, aby nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, pływać tylko w wyznaczonych miejscach, stosować się do poleceń ratownika.

Przypomina też inne zasady bezpieczeństwa nad wodą.

„Nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym” – podkreśla RCB.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl