fot. flickr.com

Ogromna liczba utonięć w sierpniu

Upały są sprzymierzeńcem wyjazdów nad wodę. Zarówno nad jeziorem jak i nad morzem należy zachować szczególną ostrożność. Tylko przez trzy tygodnie sierpnia utonęło 135 osób. Mimo, że bieżący miesiąc jeszcze nie dobiegł końca, przez 23 dni utonęło więcej osób, niż przez cały lipiec.

Samego 9 sierpnia życie straciły aż 23 osoby. Najczęściej do śmiertelnych wypadków dochodzi w rzekach, jeziorach, stawach oraz zalewach. Przyczyny to zazwyczaj brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura. Wiele osób korzysta też z tzw. dzikich kąpielisk, na których brakuje ratowników. Śmiertelnie niebezpieczny jest także alkohol.

Na uwadze należy mieć również różnicę temperatur, z jaką stykamy się wchodząc nagrzani słońcem do wody. By nie doszło do tragedii, należy się stopniowo schładzać.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaleca rozwagę oraz zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Służby apelują także o zabezpieczenie w postaci kapoków, w przypadku uprawiania sportów wodnych czy podczas rekreacyjnego pływania kajakami.

TV Trwam News/RIRM

drukuj