Warszawa – w niedzielę protest ws. deprawujących reform MEN

Już w najbliższą niedzielę w Warszawie odbędzie się ogólnopolski protest „Stop Deprawacji w Edukacji” przeciwko szkodliwym reformom wprowadzanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji dzieci w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Następnie o 13.00 na Placu Zamkowym rozpocznie się manifestacja.

Rodzice oraz ponad 26 organizacji prorodzinnych alarmują, że zmiany zapowiadane przez resort to chęć wprowadzenia narzucanych przez UE elementów demoralizującej seks-edukacji, zgodnej z tzw. standardami WHO i postulatami środowisk LGBTQ. W tych standardach znajdują się takie postulaty, jak np. zapoznanie 4-latków z masturbacją.

Magdalena Trojanowska z inicjatywy „Stop seksualizacji naszych dzieci” podkreśla, że rodzice nie zgadzają się na szkolną deprawację swoich pociech.

Manifestacja jest generalnie nie tyle przeciwko ideologii gender, co przeciwko tym projektom zmiany podstawy wychowania do życia w rodzinie, które zapowiedziała pani minister Kluzik-Rostkowska. Jest też przeciwko wprowadzeniu do szkół edukatorów z zewnątrz – przeciwko temu programowi „Bezpieczna+”, w ramach którego mają być prowadzone działania antydyskryminacyjne i organizacje z zewnątrz mają przeprowadzać jakieś swoje programy na terenie placówek szkolnych, na co my jako rodzice po prostu nie wyrażamy zgody – wyjaśnia Magdalena Trojanowska.

Organizacje alarmują, że pseudoedukację chce wprowadzić do szkolnictwa obecna szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska. W swoim przemówieniu z dnia 9 lipca minister zapowiedziała zmianę podstawy programowej przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie” oraz włączenie treści „antydyskryminacyjnych” do programów „Bezpieczna+” i „Otwarta Szkoła” 2015/2016.

Podobne manifestacje przeciwko deprawacji dzieci odbyły się już m.in. w Kanadzie, Niemczech, Włoszech i Francji.

RIRM

drukuj