Tragiczny bilans utonięć w Polsce

Tylko w ostatni weekend życie nad wodą straciły 34 osoby. Najgorsza sytuacja jest w woj. Pomorskim. W samym tylko lipcu utopiło się 7 osób – zaznacza Roman Nowak, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego.

Z danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku wynika, że od początku br. w województwie Pomorskim utonęło już 25 osób, a od 26 czerwca do wczoraj wyłowiono z wody 17 ciał.

Aby jak najmocniej uzmysłowić wypoczywającym niebezpieczeństwo, jakie może nieść ze sobą wypoczynek nad wodą, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku chce rozwieszać informacje gdzie dochodziło do tragedii.

– Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego i wojewoda pomorski zdecydowali się, aby dane, którymi dysponujemy nanieść na mapę i przedstawić te wyniki w formie graficznej. Doszliśmy do wniosku, że taki obraz – mapa z zaznaczonymi miejscami, w których utonęli ludzie, najbardziej docierają do wyobraźni kąpiących się i że jest to odpowiedni sposób na to, żeby dotrzeć do wyobraźni tych, którzy przeceniają swoje umiejętności pływackie – mówi Roman Nowak z gdańskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do wczasowiczów o wybieranie kąpielisk, na których są ratownicy i by nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl