RCB: w sobotę utonęły cztery osoby

W sobotę utonęły cztery osoby – poinformowało w niedzielę na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 159 utonięć. „Zadbajmy o to, aby czas spędzony nad wodą był bezpieczny” – apeluje RCB.

Bożena Wysocka z RCB poinformowała w niedzielę PAP, że wszystkie osoby, które utonęły w sobotę, to mężczyźni. W Kamienicy Królewskiej (woj. pomorskie) doszło do utonięcia 27-latka, dwie osoby utonęły w Lubuskiem – w Zdroisku i Nowogrodzie Bobrzańskim (mężczyźni w wieku 23 i 22 lat) oraz jedna – 46-letni mężczyzna – w Dębowcu (Wielkopolska).

https://twitter.com/RCB_RP/status/1145237455584542720

„Wybierajmy kąpieliska strzeżone i nigdy nie pływajmy po wypiciu alkoholu” – podkreśla RCB na Twitterze.

RCB umieściło na Twitterze również informację na temat bezpiecznego zachowania nad wodą. Podkreśla, żeby nie skakać do wody w nieznanych miejscach i pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Ponadto RCB zaleca, żeby nie wbiegać do wody rozgrzanym i nie pływać bezpośrednio po posiłku.

Kolejne zasady to: „stosuj się do poleceń ratownika”, „nie wypływaj na materacu daleko od brzegu”, „załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym”.

PAP/RIRM

drukuj