PAP/Aleksander Koźmiński

RCB: Prawie 1,2 tys. interwencji ze względu na burze; ponad 6 tys. odbiorców bez prądu

Do godz. 17.00 w niedzielę ze względu na burze strażacy interweniowali w całym kraju 1192 razy; aktualnie bez prądu pozostaje 6159 odbiorców – poinformował wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Jak dodał, najwięcej – 421 interwencji – odnotowano w Małopolsce. Podkreślił przy tym, że zgodnie z zaktualizowanym ostrzeżeniem IMGW trzecie, najwyższe ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami obowiązuje już na niemal całym terytorium tego województwa.

Podobnym ostrzeżeniem objęto pięć powiatów na Śląsku: żywiecki, cieszyński, bielski, m. Bielsko-Biała oraz powiat pszczyński.

Alert drugiego stopnia przed burzami z gradem wydany został dla: Podkarpacia, Lubelszczyzny, województwa świętokrzyskiego, województwo łódzkiego, Mazowsza, Warmii i Mazur oraz Podlasia.

Na Pomorzu, Kujawach oraz w zachodniej części Wielkopolski obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem, natomiast na Opolszczyźnie oraz w powiatach ząbkowickim oraz kłodzkim na Dolnym Śląsku – ostrzeżenia tego samego stopnia przed intensywnymi opadami.

PAP

drukuj