fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

Czwarta tura obrad „okrągłego stołu” ws. edukacji

Czwarta tura rozmów przy „okrągłym stole” ws. edukacji odbędzie się dzisiaj w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W sesji plenarnej obrad weźmie udział premier Mateusz Morawiecki i kierownictwo Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jak poinformował resort edukacji, obrady będą kontynuacją wcześniejszych sesji z 26 i 30 kwietnia oraz z 10 maja br.

„Spotkanie będzie miało charakter roboczy i koncentrować się będzie wokół dyskusji o nauczycielu, uczniu i rodzicu w systemie edukacji oraz jakości edukacji i nowoczesnej szkole” – podał MEN.

„Chcemy kontynuować obrady <<okrągłego stołu>>. Tam pojawia się dużo ciekawych informacji i propozycji. Chcemy, by jeszcze przed wakacjami odbyło się jeszcze jedno posiedzenie <<okrągłego stołu>>, abyśmy mogli przedyskutować część propozycji, które się tam już wcześniej pojawiały” – powiedział we wtorek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Jak mówił, nadal aktualne jest zaproszenie dla związków zawodowych zrzeszających nauczycieli i pracowników oświaty do udziału w organizowanych przez rząd obradach „okrągłego stołu”.

Z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego odbyły się trzy tury rozmów przy „okrągłym stole”. Udział w nich wzięli: nauczyciele, uczniowie, rodzice, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, środowiska akademickiego i instytucji związanych z oświatą, parlamentarzyści, a także eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Rozmowy toczyły się w pięciu podstolikach tematycznych: „nauczyciel w systemie edukacji”, „jakość edukacji”, „nowoczesna szkoła”, „uczeń w systemie edukacji” i „rodzic w systemie edukacji”.

W obradach „okrągłego stołu” nie uczestniczyli przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego i należącego do FZZ Wolnego Związku Zawodowego „Solidarność – Oświata”. Z kolei oświatowa „Solidarność” w swoim stanowisku podnosiła, że zaproponowana przez premiera formuła „okrągłego stołu” edukacyjnego i „przypadkowo dobrane gremium” nie gwarantują wypracowania rozwiązań rzeczywistych problemów polskiej oświaty.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl