fot. flickr.com

Chłodniejszy poniedziałek w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, północna i południowa będą znajdować się w obszarze obniżonego ciśnienia, pod wpływem płytkich niżów z ośrodkami u północnego wybrzeża Wysp Brytyjskich, nad Półwyspem Skandynawskim oraz nad Półwyspem Azji Mniejszej. Europa środkowa i zachodnia będą znajdować się w obszarze podwyższonego ciśnienia.

Polska znajdzie się w zasięgu słabego wyżu znad Zatoki Pomorskiej, w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza, jedynie na południowym wschodzie kraju początkowo zaznaczy się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

W zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu przelotne opady deszczu, w górach również burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 24 st. do 27 st., chłodniej na północy kraju, nad morzem i w rejonach podgórskich, tam od 19 st. do 23 st. Wiatr na zachodzie słaby, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl