fot. Dawid Bagiński

Rano najzimniej w Bieszczadach do -10, w nocy na Suwalszczyźnie -7 st. C

Prawdziwie zimowych temperatur można spodziewać się dziś rano w Bieszczadach, gdzie termometry pokażą ok. – 10 st. C, a w nocy na Suwalszczyźnie ok. -7 st. – wynika z prognozy pogody przekazanej przez synoptyka IMGW, Szymona Ogórka.

IMGW prognozuje, że rano zachmurzenie obejmie cały kraj, z wyjątkiem Bieszczad, gdzie może być pogodnie. W Karpatach spadnie śnieg. Najzimniej powinno być w Bieszczadach, do -10 st. C. Na zachodzie temperatura od 2 do 3 stopni Celsjusza, na Mazurach około zera.

„W południe wciąż dominować będzie duże zachmurzenie, z możliwymi przejaśnieniami na Pomorzu. W rejonie Podkarpacia mogą się pojawić opady marznącej mżawki, w Karpatach śniegu” – dodał synoptyk IMGW.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1485839339573628930

Wieczorem największe opady śniegu na południu kraju.

„Temperatura na wschodzie wyniesie 0 stopni, w centrum 2 st. C. Na zachodzie 5 stopni” – przekazał.

Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W nocy przejaśnienia na północnym wschodzie. Najniższa temperatura na Suwalszczyźnie -7 stopni Celsjusza. W Karpatach znów spadnie śnieg, miejscami nawet ok. 8 cm pokrywy śnieżnej.

„Wiatr w nocy przeważnie słaby, miejscami umiarkowany. Lokalnie na północnym wschodzie mgły” – podał Szymon Ogórek.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl