fot. pixabay.com

Słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem

W sobotę w całym kraju prognozujemy porywisty wiatr, który najmocniej odczują mieszkańcy północno-wschodnich i wschodnich regionów. Opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem mogą pojawić się w województwie podlaskim i podkarpackim – powiedział synoptyk IMGW Mateusz Barczyk.

Według prognozy IMGW przekazanej przez synoptyka Mateusza Barczyka, rano w sobotę w południowej części kraju, a także na wschodzie pojawią się słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

„W sobotę rano temperatura będzie się wahać od zera st. C na wschodzie, południu i centrum do 4 stopni nad morzem” – podał Mateusz Barczyk.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1471820745814720512

W południe należy się spodziewać „opadów deszczu ze śniegiem, a także śniegu, które pojawią się na Suwalszczyźnie, Mazurach i Podlasiu”. Na zachodzie lokalnie wystąpi słaby deszcz.

„Temperatura w południe dosyć wyrównana. Od 2 stopni na południowym wschodzie i 3 st. w centrum do 5 na zachodzie i północy. Najcieplej nad morzem do 6 stopni Celsjusza” – powiedział Mateusz Barczyk.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1471775314267230208

Prognoza IMGW przewiduje, że „w sobotę wieczorem w całym kraju zawieje porywisty wiatr.

Najmocniej odczują to mieszkańcy północnego wschodu i wschodniej Polski. Na Podlasiu i Podkarpaciu mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem. Synoptyk IMGW dodał, że temperatura w kraju wyniesie od zera st. C na Podkarpaciu, 3 stopni w centrum do 5 st. C na zachodzie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl