Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, południowo-wschodnia oraz częściowo północna znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż z centrami nad Bałtykiem oraz Półwyspem Bretońskim.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Nad przeważającą część kraju napływać będzie z północy chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie nad zachodnią część Polski napływać będzie cieplejsza masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 18 st. na północnym wschodzie do 24 st. na zachodzie. Na wschodnim wybrzeżu oraz w obszarach podgórskich Karpat od 15 do 18 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich, na północy miejscami z kierunków północnych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe, na północny miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 7 do 10 st., na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich od 5 do 7 st., na wybrzeżu około 11 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni, na południowym wschodzie słaby, zmienny.

W środę na południu, w centrum i na wschodzie Polski zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na północy i zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Temperatura maksymalna od 21 st. na północnym wschodzie do 25, 26 st. na zachodzie, w obszarach podgórskich Karpat od 17 do 21 st. Na północy i w centrum wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni, na wybrzeżu miejscami północno-zachodni. Na południu wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.

W Warszawie we wtorek pogodnie. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj