Napływa cieplejsze powietrze

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, środkowa i częściowo południowa znajdować się będą pod wpływem klina wyżu znad Wysp Brytyjskich i Niemiec. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego klina wyżowego, z północy napływać będzie cieplejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Na północy kraju po południu słabe opady deszczu. Temp. maks. od 5, 6 st. na Podkarpaciu do 7, 10 st. na pozostałym obszarze, a w rejonach podgórskich Karpat od 2 do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, północno-zachodni, na Nizinie Szczecińskiej skręcający na zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu. W Beskidach, Bieszczadach i Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 8 cm. Temp. min. od 0, 1 st. na Podkarpaciu do 2, 4 st. na pozostałym obszarze, a w rejonach podgórskich Karpat od -2 do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, jedynie na zachodnim wybrzeżu zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Na Podhalu opady deszczu ze śniegiem, a w Karpatach śniegu. Wysoko w Karpatach prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temp. maks. od 7, 9 st. na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu do 13 st. miejscami na Pomorzu, a w rejonach podgórskich Karpat od 3 do 6 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Temp. maks. 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temp. min. 4 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl