fot. https://pixabay.com/pl/

W czwartek opady niemal w całym kraju, na wschodzie głównie śniegu

W czwartek opady mogą wystąpić niemal w całym kraju, z tym, że – jak powiedział synoptyk IMGW Michał Folwarski – na wschodzie padać będzie głównie śnieg, a im dalej na zachód, tym śnieg będzie przechodził w deszcz ze śniegiem i sam deszcz.

Na wschodzie, szczególnie na południowym wschodzie, w czwartek śniegu przybędzie.

„W rejonie Lubelszczyzny, woj. świętokrzyskiego, ale i Małopolski, Podkarpacia nawet do 8 cm, a w Tatrach i Karpatach może spaść nawet 10 cm śniegu. To będzie mokry śnieg” – powiedział Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Zaznaczył, że im dalej na zachód, tym śnieg będzie przechodził w deszcz ze śniegiem i sam deszcz. Na początku dnia, gdy temperatury mogą być jeszcze na lekkim minusie, możliwe opady marznącego deszczu.

„Nadal będzie więc niebezpiecznie ślisko” – ocenił Michał Folwarski.

Czwartek najcieplejszy będzie na zachodzie – temperatura do ok. 5 stopni Celsjusza. Najchłodniejszym regionem Polski pozostanie Suwalszczyzna, gdzie termometry pokażą minus 3 stopnie.

W nocy z czwartku na piątek nadal na wschodzie kraju padać będzie głównie śnieg, ale – jak podał synoptyk IMGW – już mniej intensywnie. Jedynie w górach może spaść do 8 cm białego puchu.

Na południu mogą wystąpić marznące opady deszczu ze śniegiem.

„Temperatura podobna do tej z ubiegłej nocy. Najcieplej na zachodzie i na Wybrzeżu, do 2 stopni na plusie. Natomiast na północnym wschodzie, w rejonie Warmii, Mazur i Podlasia, do minus 5 stopni” – powiedział Michał Folwarski.

Będzie mgliście, szczególnie na północy i na zachodzie kraju. Lokalnie wystąpią marznące mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Wiatr ma być nadal słaby, na ogół z kierunków wschodnich, tylko na południu głównie z kierunków północnych.

„Ten podział temperatury między ciepłym zachodem a zimnym wschodem będzie się utrzymywał jeszcze przez jakiś czas” – dodał synoptyk IMGW.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl