Polska na skraju niżu

Jak informuje IMGW, Europa południowo-wschodnia znajduje się w zasięgu wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy niż z ośrodkiem nad północną Skandynawią.

Polska jest na skraju tego niżu, a nad północą i centrum kraju znajduje się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Nad południe kraju napływa ciepła polarno-morska masa powietrza, północ jest w chłodniejszym powietrzu polarno-morskim.

W niedzielę na przeważającym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Temperatura maksymalna od 16 st. na północnym zachodzie do około 20 st. w centrum i 24 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl