Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego przez centralną po częściowo wschodnią Europę zaznaczać się będzie pas podwyższonego ciśnienia. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów. Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Południowy wschód kraju pozostanie pod wpływem stacjonarnego frontu atmosferycznego.

Nad ranem nad województwa zachodnie nasunie się płytka zatoka niżowa z mało aktywnym frontem atmosferycznym, która w ciągu dnia wypełniając się, przemieści się do centrum kraju. Napływać będzie powietrze polarno-morskie, jedynie południowy wschód kraju pozostanie w powietrzu zwrotnikowym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i nieznacznie wzrośnie.

We wtorek na wschodzie Lubelszczyzny i Podkarpacia oraz w Karpatach zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem i wysokością opadu do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, po południu w centrum i na wschodzie możliwe słabe burze.

 Temperatura maksymalna od 21 st., 23 st. na północy i krańcach zachodnich do 27 st., 28 st. na krańcach południowo-wschodnich; chłodniej nad samym morzem – od 19 do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. W czasie burz na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i małe, jedynie początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opady deszczu, a na wschodzie Podkarpacia i Lubelszczyzny wieczorem możliwe także burze. Po północy miejscami mgła, lokalnie ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 13 do 15 st.; chłodniej w rejonach podgórskich – około 11 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Na północnym zachodzie oraz miejscami w centrum słabe przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie Lubelszczyzny i wschodzie Podkarpacia po południu możliwe burze. W burzach wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 23 st. na wybrzeżu, około 27 st. w centrum, do 30 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl