fot. flickr.com

Słonecznie na przeważającym obszarze kraju

Jak informuje IMGW, Europa będzie znajdować się pod wpływem rozległego wyżu z głównym centrum nad Ukrainą, jedynie Islandia oraz północna połowa Półwyspu Skandynawskiego będą pod wpływem niżu znad północnego Atlantyku. Przez północną Europę, z zachodu na wschód, przemieszczał się będzie układ frontów atmosferycznych związany ze wspomnianym niżem.

Polska znajdzie się w zasięgu wyżu z centrum nad Ukrainą i Rosją, ale po południu, na północy kraju, zaznaczy się płytka zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, związana z niżem z rejonu Islandii. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W dzień słonecznie na przeważającym obszarze kraju, tylko na północy i północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane i tam gdzieniegdzie możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 17 st. C do 22 st. C; chłodniej tylko nad morzem oraz w rejonach podgórskich Karpat: od 13 st. C do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni, na zachodzie oraz nad morzem skręcający na zachodni i północno-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl