Początek września ciepły, chociaż pochmurny

Jak informuje IMGW nad Europą dominować będą niże. Nad zachodnią Polską rozbuduje się słaby klin wyżowy. Jedynie krańce południowe i południowowschodnie kraju będą pod wpływem pofalowanego, chłodnego frontu atmosferycznego. Napłynie chłodniejsza, polarnomorska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane lub duże. Na południu i zachodzie kraju miejscami opady deszczu. W Tatrach i Bieszczadach możliwe burze. Temperatura maksymalna od 18 st., 22 st. na północy kraju do 22 st., 24 st. w centrum i na południu Polski. Na zachodzie kraju wiatr słaby lub umiarkowany, południowo-wschodni. Na wschodzie wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy z czwartku na piątek na przeważającym obszarze zachmurzenie duże z opadami deszczu. Jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i bez opadów. Miejscami na południu kraju opady o natężeniu umiarkowanym i suma opadów do 20 mm. Na krańcach zachodnich w pierwszej części nocy miejscami burze. Nad ranem miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna od 11 st. miejscami na północny do 14 st., 17 st. na południu. Wiatr słaby, na krańcach zachodnich umiarkowany, z kierunków wschodnich skręcający na kierunki zachodnie, jedynie na Wybrzeżu z kierunków południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl