Nad Polską ciepła masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia będzie w zasięgu wyżu, pozostała część kontynentu obejmować będą układy niżowe. Polska północno-wschodnia będzie na skraju wyżu z centrum nad Finlandią, południowo-zachodnia natomiast w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z płytkim ośrodkiem znad Danii. Nad krajem zalegać będzie dość ciepła, ale wilgotna masa polarno-morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym zachodzie oraz na wschodzie Polski miejscami niewielkie opady deszczu lub mżawki. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 7 st. na północnym wschodzie do około 12 st. w centrum i do 14 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie Polski miejscami rozpogodzenia. Na zachodzie i wschodzie miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami silne zamglenia i lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 4 do 8 st., tylko w kotlinach górskich od 2 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu Polski miejscami rozpogodzenia. Na południu Polski bez opadów, na pozostałym obszarze miejscami niewielkie opady deszczu lub mżawki. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie do około 9 st. w centrum i do 13 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie całkowite, przed południem i wieczorem silne zamglenia; okresami słabe opady deszczu lub mżawka. Temperatura maksymalna 10 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie całkowite, silne zamglenie. Okresami opady mżawki, możliwa mgła. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W piątek zachmurzenie całkowite, możliwe niewielkie przejaśnienia. Silne zamglenia, okresami słabe opady deszczu lub mżawka. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP

drukuj