fot. Paweł Palembas

Nadal napływa chłodne powietrze

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski znajdzie się w zasięgu klina wyżowego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie na skraju wypełniającego się niżu, którego centrum znajdzie się nad Estonią. Z północnego zachodu nadal będzie napływać chłodne i chwiejne polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, miejscami możliwe burze i opady krupy śnieżnej. W partiach szczytowych gór przyrost pokrywy śnieżnej od 7 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 3 st. do 6 st., w kotlinach górskich od 1 st. do 3 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresowo dość silny, zachodni i północno-zachodni. Wiatr w porywach lokalnie do 60km/h, w burzach do 70 km/h, a w górach 80 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w północno-zachodniej części kraju. Przelotne opady śniegu, początkowo deszczu ze śniegiem, a na wybrzeżu deszczu. Od zachodu kraju opady będą stopniowo zanikać. Początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od -1 st. do 2 st., w kotlinach górskich od -3 st. do -1 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, nad morzem okresowo dość silny, północno-zachodni. Wiatr w porywach na południu kraju do 60 km/h, a górach do 100 km/h.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, a okresowo przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu, w rejonach górskich opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st. do 7 st., chłodniej w rejonach podgórskich tam od 2 st. do 4 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, a nad morzem okresowo dość silny, zachodni i północno-zachodni. W górach porywy do 80 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem lub deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, przejściowo także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

PAP

drukuj