fot. flickr.com

W Polsce pochmurno i deszczowo

Europa północna i częściowo środkowa znajdować się będzie pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Atlantykiem i północną Europą. Jak informuje IMG, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie na skraju wspomnianego niżu, w ciepłym powietrzu polarno-morskim.

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże, w północnej części kraju słabe opady deszczu, w Karpatach śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 9 st. na południowym zachodzie, w centrum około 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na zachodzie, północy i w centrum wzmagający się do dość silnego, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Na wybrzeżu wiatr dość silny i silny, w porywach do 80 km/h.

W Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr na ogół umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Ciśnienie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu rozpogodzenia. W północnej części kraju słabe opady deszczu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 1 do 4 st., najcieplej na Pomorzu, od 3 do 6 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, na zachodzie, północy i w centrum okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, a na wybrzeżu dość silny i silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu rozpogodzenia. Na zachodzie, północy i w centrum opady deszczu, na Pomorzu miejscami opady o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 6 st. na północy do 12 st. na południu, w centrum około 8 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich dość silny, miejscami silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.

W stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj