Deszczowy koniec października

IMGW informuje, północna i wschodnia Europa będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Barentsa, Białorusią i Łotwą, zachodnia i południowa część kontynentu znajdzie się w zasięgu rozległego wyżu znad Irlandii.

Pogodę w Polsce będzie kształtował niż znad Białorusi. Z północnego-zachodu napłynie chłodna, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza na północy, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. na północnym wschodzie, w centrum około 12 st., do 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni. Na północy porywy wiatru do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, północno-zachodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, w górach opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a powyżej 1600 m n.p.m. opady śniegu. Na zachodnim wybrzeżu możliwe burze. Temperatura minimalna od 6 st. na północnym wschodzie, w centrum około 8 st., do 10 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, północno-zachodni. Na szczytach Tatr zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl