W Polsce deszczowo z lokalnymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa północna i południowa i południowo-wschodnia znajdą się pod wpływem niżów znad północnego Atlantyku i południowych Włoch. Pozostały obszar będzie w zasięgu wyżu znad Europy Zachodniej.

Polska znajdować się będzie w klinie wyżu znad Europy Zachodniej, jedynie w nocy przez Polskę północną z północnego zachodu na wschód, przemieści się płytka zatoka niżowa wraz z rozmywającą się linią zbieżności. Z zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie rosło.

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu lokalnie rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu a lokalnie, zwłaszcza rano, śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st.,3 st. na północnym wschodzie do 4 st., 6 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl