Przelotne opady deszczu nad Polską

Jak informuje IMGW, w pasie od Islandii, przez Wielką Brytanię po Europę południową rozciąga się słaby wyż. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Nad Polską rozbuduje się słaby klin wyżowy, tylko na północy zaznaczy się wpływ niżu z ośrodkiem nad Finlandią. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym zachodzie kraju oraz w centrum bez opadów. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu. Możliwe lokalne burze. Temp. maks. od 13, 15 st. na północy do 18, 20 st. na południu. Wiatr umiarkowany, na północnym zachodzie oraz w centrum kraju okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl