Prognoza pogody na 1 i 2 kwietnia

Jak informuje IMGW, od Morza Norweskiego przez Półwysep Skandynawski po Europę środkową i Półwysep Apeniński pogodę będą kształtowały wyże. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska północna i północno-wschodnia znajdzie się w zasięgu wyżu, nad pozostałymi rejonami zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżu znad Rosji z frontem chłodnym, rozdzielającym dwie masy powietrza: cieplejszą polarnomorską na południowym zachodzie i południu oraz chłodniejszą pochodzenia arktycznego na pozostałym obszarze kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i powoli będzie rosło.

We wtorek na północy i północnym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Temp. maks. od 5 do 6 st. w rejonie Zatoki Gdańskiej, 7 st. na północnym wschodzie, około 12 st. w centrum, do 16 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W nocy z wtorku na środę na południowym zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, w kotlinach górskich mgła z widzialnością do 300 m. Temp. min. od -6 st. na północnym wschodzie, -4 st. w kotlinach karpackich, ok. -2 st. w centrum, do 4 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich.

W środę na południowym zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu, na Dolnym Śląsku możliwa burza, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 5 st. w rejonie Zatoki Gdańskiej, 8 st. na północnym wschodzie, 12 st. w centrum, do 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 9 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy pogodnie. Temp. min. -3 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W środę pogodnie. Temp. maks. 11 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

 

PAP/RIRM

drukuj