Solidarna Polska: premier wydał wyrok na polski węgiel

Europoseł Zbigniew Ziobro podtrzymuje swoje zdanie, że premier Donald Tusk podpisał w Brukseli wyrok na polski węgiel.

Premier odnosząc się do słów polityka powiedział, że nawet kampania nie może być usprawiedliwieniem dla tak ewidentnego kłamstwa. Lider SP nie wycofuje się z oskarżeń i apeluje do premiera Donalda Tuska, aby ten wytoczył mu proces w trybie wyborczym.

Zbigniew Ziobro stwierdził, że premier na szczycie Unii Europejskiej zgodził się, że do 2030 roku de facto zostaną zlikwidowane wszystkie kopalnie i zakłady energetyczne. Decyzja – jak mówił – oznacza jeszcze większe uzależnieni od rosyjskiego gazu. 90 proc energii pochodzi z węgla, która jest dwukrotnie tańsza od tej z gazu.

W perspektywie lat nie będzie się opłacać produkować energii z polskiego węgla. Po prostu nie będzie się to opłacać, przy przyjęciu tych rozwiązań, które proponuje Rada UE. Dlatego domagam się, aby Donald Tusk wytłumaczył się dlaczego zgodził się podpisać te dokumenty, które stanowią wyrok na polską energetykę opartą na węglu. To oznacza wyrok na konkurencyjności polskiej gospodarki, która będzie znacznie droższa. To będzie wyrok dla wszystkich konsumentów, dla każdego z państwa, którzy używacie prądu, bo ten prąd będzie znacznie więcej kosztował, jeśli energia będzie pochodziła z gazu, a nie ze spalania węgla – zaznaczał poseł Zbigniew Ziobro.  

W ostatnim czasie Donald Tusk jak i wicepremier oraz minister gospodarki Janusz Piechociński w związku z kryzysem w relacjach Ukraina-Rosja mówią, że węgiel to kluczowy surowiec energetyczny dla Polski w najbliższych latach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl